Infolinka ( Po - Štv: 8 - 16hod
Pia: 8 - 15hod)

Ekologicky aj pre psy a mačky

Triedite odpad? Snažíte sa správať šetrne a ekologicky? Nie je vám ľahostajný stav našej planéty? Skúste sa zamyslieť aj nad tým, čo kupujete pre svojich miláčikov.

Ekologicky aj pre psy a mačky
admin hlavní admin hlavní V utorok 29.11. 2022

To najmenšie, čo môžete urobiť, je triediť obaly od použitého krmiva. Konzervy a vaničky patria do kovu, plastové vrecia zase do plastu. Vždy sledujte symboly na obale. Ďalším ekologickým aspektom je akú veľkosť balenia, z eko pohľadu na vec je samozrejme najlepšie čo najväčšie balenie. Je potrebné ale zvážiť aj veľkosť a počet vašich maznáčikov. Vrece by nemalo byť otvorené dlhšie ako dva mesiace, inak môže dôjsť k zvlhnutiu granúl a k následnému znehodnoteniu a časom napríklad aj plesniveniu. Zaujímavým variantom je nákup granúl v bezobalovom obchode.

Pretože nám ekológia nie je ľahostajná, tak sa snažíme zaradiť čo najviac produktov šetrných k životnému prostrediu. Odporúčame staviť na kvalitné produkty, ktoré vám môžu slúžiť dlhé roky. Napríklad u obojkov je možné zvoliť kovové pracky namiesto plastových, ktoré majú preukázateľne dlhšiu životnosť.

Každý správny psíčkar zbiera exkrementy po svojom psíkovi, sami viete, koľko sáčkov denne to niekedy je. Aké používate? Ideálne sú šetrné k planéte, takže papierové alebo iné rozložiteľné. Existujú aj vrecká vlastnosťami podobné tým plastovým, len sa po čase rozložia a nezostanú celú večnosť na skládke.

 

Majitelia mačiek sa zase môžu zamyslieť nad druhom podstielky. Chemický silikagel je možné nahradiť prírodným bentonitom alebo rastlinnými variantmi. Rastlinné podstielky navyše môžete splachovať do záchodu, takže nemusíte riešiť čo s použitou podstielkou.

Kompostovanie exkrementov neodporúčame z hygienických dôvodov.

 

Ďalší uhol pohľadu je bezpečnosť výrobkov pre vášho chlpáča. Misky sú najlepšie nerezové alebo keramické, plastové nevydržia tak dlho a môžu sa z nich uvoľňovať škodlivé látky. Žuvacie hračky pre psov sú ďalšia vec, ktorú stojí za to riešiť. Môžete zvoliť jelenie parohy alebo penové hračky z netoxickej TRP peny.

 

Zamyslieť sa môžete aj nad uhlíkovou stopou dopravy, voľte výrobky, ktoré k vám necestovali cez celú planétu. Zaujímajte sa, či značky používajú lokálne suroviny. Zvoľte radšej české značky, napríklad celý sortiment značky Aminela je vyrobený v ČR. 

 

Čím doma upratujete? Čo vymeniť klasické čistiace výrobky ekologickým enzymatickým čističomNamiesto škodlivých chemikálií nečistoty rozložia prírodné enzýmy. Navyše sú tieto čističe bezpečné pre použitie v domácnostiach s miláčikmi a deťmi. Navyše je ich použitie naozaj jednoduché a veľmi univerzálne, môžete ich použiť na vytieranie, lokálne sprejom alebo aj na nečistoty pred praním. Čističe Aminela Clean sú navyše vyrobené aj certifikované v ČR.

 

Každý môžeme prispieť svojim malým dielom a nájsť si svoju ekologickú cestu. Nie je nutné začať robiť hneď všetko správne, ale hlavne sa nad tým zamyslieť a po malých krôčikoch začať.

Podobné články

V porovnávači máte 0 produktov

Zobraziť porovnanie