Infolinka ( Po - Štv: 8 - 16hod
Pia: 8 - 15hod)

Vianoce za dverami

Aj keď počasie do tejto doby nijako zvlášť nenapovedalo príchod zimy a vianočných sviatkov, čas nemilosrdne beží a než sa nazdáme, bude tu prvý advent. Či už patríte medzi pripravené alebo zháňate darčeky na poslednú chvíľu, máme pre vás mnoho typov na darčeky pre vašich miláčikov, ale aj pár užitočných rád, na čo si dať pozor počas vianočných sviatkov so svojou mačkou alebo psom.

Vianoce za dverami
admin hlavní admin hlavní V utorok 07.11. 2023

Na Vianoce býva mnoho ľudí kreatívnych a hľadajú spôsob, ako svojim najmilším vymyslieť ešte originálnejší darček, než tomu bolo vlani. Originalite sa medze nekladú, avšak pokiaľ sa nejedná o živé stvorenia. Buďte teda obozretní pri vyberaní "živých" darčekov, či už je to pes, mačka alebo menšie drobné cicavce, plazy, papagáje aj rybičky. Každé zviera potrebuje lásku, čas a starostlivosť a taký darček by pre obdarovaného nemal byť prekvapením. Vo chvíli, keď prvá vlna nadšenia opadne, zvieratko sa môže, nie svojou vinou, stať príťažou a nie výnimočne jedným z mnohých nájomníkov útulkov, ktoré po Vianociach praskajú vo švíkoch.

Ďalším nebezpečenstvom pre našich miláčikov býva cukroví a samé lákavé dobroty, po ktorých koľkokrát aj mnoho dní alebo týždňov vonia naše domácnosti. Mnoho potravín ideálnych pre cukroví je už menej vhodných pre psíkov. Napr. také kakao, čokoláda, orechy a ďalšie, sú pre nich toxické a môžu spôsobiť menšie či väčšie zažívacie problémy a iné komplikácie. Mnoho majiteľov sa neubráni psím očiam a sem tam alebo aj častejšie ponúknu od stola dobrotu plnú nielen cukru, ale aj toxických surovín. Tomu môžete predísť tým, že upečiete špeciálne vianočné cukroví pre psov, alebo kúpite vhodné psie maškrty, často aj vo vianočných edíciách.

Ostražitosť je na mieste aj pri výbere vianočného stromčeka a vianočných ozdôb. Okusovanie umelého stromčeka aj toho živého by pre psa mohlo byť veľmi nebezpečné. Najlepšie umiestniť stromček úplne z dosahu zvieraťa, či už niekam do výšky na stôl, skriňu alebo nejakú debnu, prípadne umiestniť okolo stromčeka vhodné ohradenie, ktoré zviera nezdolá. Rovnako si treba dať pozor na lákavé ozdoby, v ktorých by zviera mohlo vidieť potenciálne zaujímavú hračku. Čokoládové kolekcie, zabalené v staniole a opatrené háčikom na zavesenie by pre psa aj mačku mohla byť poriadna pohroma. Rovnako si treba dať pozor na horľavé sviečky, ale aj svetelné reťaze, ktoré sú opatrené káblami zapojené do elektrickej zásuvky.

Premýšľate nad tým, že Vianoce sú natoľko nebezpečné pre vaše nové šteňa, či hravú a zvedavú mačku, že ich radšej pre tentoraz zrušíte? V prípade, že budete predvídaví a dodržíte pár základných zásad pre vianočnú výzdobu aj pečenie, môžete si užiť krásne a pohodové sviatky aj so svojimi štvornohými.

Podobné články

V porovnávači máte 0 produktov

Zobraziť porovnanie