Infolinka ( Po - Štv: 8 - 16hod
Pia: 8 - 15hod)

Čo obsahujú konzervy pre psy a mačky?

Čo obsahujú konzervy pre psy a mačky?
admin hlavní admin hlavní V utorok 18.01. 2022

Pri výbere konzervy je určite najlepšie začať čítaním zloženia. Ideálne by konzerva mala obsahovať mäso, vnútornosti a vývar. Potom už záleží na vás či chcete aj nejakú pridanú zeleninu, batáty alebo napríklad ryžu.

V paštétach obvykle nájdete mäso a mix vnútorností ako sú pľúca, pečeň, srdce, žalúdky, krky, držky a podobne. Vždy je lepšie, keď je to presne špecifikované. Kvalitné vnútornosti sú pre psov veľmi prospešné a nie je dôvod sa im vyhýbať. Psovité šelmy ich v mnohých prípadoch preferujú pred svalovinou. Naopak mačky prirodzene dávajú prednosť svalovine.

Vybrať si môžete aj z rôznych foriem, väčšina konzerv obsahuje mleté ​​mäso. Na povrchu niekedy nájdete vývar vo forme želé a vyzrážaný biely tuk, to rozhodne nie je závada.
Obzvlášť u mačacích konzerv si môžete vybrať aj napríklad z filé vo vlastnej šťave, hrubej paštéty, jemnej paštéty alebo peny.

Konzervy obvykle obsahujú aj pridané vitamíny a minerály. Obvykle ale nie sú kompletné krmivo, ale krmivo doplnkové. Väčšina z nich nemá vyvážený pomer vápnika a fosforu, takže neodporúčame kŕmiť iba konzervami. Ak by ste napriek tomu chceli kŕmiť hlavne konzervy, tak treba pridávať prílohy ako je sušená zelenina alebo napríklad ryža.

 

 

Podobné články

V porovnávači máte 0 produktov

Zobraziť porovnanie