Infolinka ( Po - Štv: 8 - 16hod
Pia: 8 - 15hod)

Omáčky nielen pre maškrtné psy

Mnohé domáce zvieratá niekedy odmietajú potravu, čo s tým? Problém môžu pomôcť vyriešiť omáčky, ktoré sa dajú jednoducho naliať na krmivo. Je to jednoduchý a zdravý spôsob ochutenia krmiva.

Omáčky nielen pre maškrtné psy
admin hlavní admin hlavní Vo štvrtok 13.06. 2024

Bez ohľadu na to, ako kŕmite svojho domáceho miláčika, môžete sa ocitnúť v situácii, keď budete musieť krmivo ochutiť, aby bolo pre neho ešte atraktívnejšie. Môžu sa hodiť aj pri tráviacich problémoch, keď sa omáčka môže použiť na ochutenie diétnej ryže. Sú vhodné aj pre psov vo zvýšenom strese, keď potrebujete, aby pes prijal väčšie množstvo potravy. Ďalšími cieľovými skupinami môžu byť choré psy, psy v rekonvalescencii alebo suky pred pôrodom a následným dojčením. 

Krmivo by sa nemalo ochucovať každý deň, pretože existuje riziko, že chlpatí priatelia nebudú prijímať krmivo bez príchute. Každý majiteľ pozná svojho domáceho miláčika najlepšie a musí toto riziko zvážiť sám. Druhy ochucovadiel môžu byť rôzne a môžete použiť aj vývary, konzervy, olej alebo dokonca kvasnice

Omáčky alebo vývary môžu byť dobrým spôsobom, ako udržať psov a mačky hydratované. Môžete ich dokonca riediť vodou a stále budú veľmi chutné. Hydratácia je dôležitá najmä počas horúcich dní a pre psích športovcov. Svoj význam nachádzajú aj vo výžive mačiek, ktoré inštinktívne nepijú dostatočne.Vývary a omáčky pre svojho chlpatého priateľa si môžete pripraviť doma alebo môžete použiť hotové. Ponúkame omáčky z jahňacieho, hovädzieho, rybieho alebo kačacieho mäsa. K dispozícii sú vývary z jahňacieho, hovädzieho, kačacieho a losieho mäsa. 

Pri kupovaných omáčkach musíte sledovať zloženie, aby neobsahovali nezdravé umelé dochucovadlá. Odporúčame vyberať si jednobielkovinové výrobky, čo znamená, že obsahujú len jeden druh živočíšnej bielkoviny. Tak napríklad v kačacej omáčke nenájdete iné mäso ako kačacie, takéto výrobky sú ľahšie stráviteľné a vhodné pre jedinca s potravinovou intoleranciou alebo alergiou. 

Nechajte sa inšpirovať článkom a doprajte svojmu maznáčikovi

Podobné články

V porovnávači máte 0 produktov

Zobraziť porovnanie