Infolinka ( Po - Štv: 8 - 16hod
Pia: 8 - 15hod)

Výpočet kŕmnej dávky

Kalkulačka

Koľko potrebuje Váš pes v miske?

Akonáhle budete poznať správne množstvo krmiva a potrebných kalórií, ste na správnej ceste k tomu, aby ste zaistili, že si váš pes pochutí na jedle, ktoré potrebuje, aby sa cítil fit a zdravý.

Správne množstvo krmiva je rovnako dôležité ako jeho kvalita!
Viac tipov ako kŕmiť psa
  • zdravá srsť a koža
  • viac vitality a energie
  • viac chuti do jedla
Váš pes

Tu je množstvo, ktoré Váš pes potrebuje

Naša kalkulačka je skvelá pomôcka ako začať, je ale dôležité kŕmnu dávku upraviť podľa individuálnej potreby, aktivity a veku vášho psa. Každý pes je iný a iba jeho majiteľ najlepšie vie, v akom stave má jeho pes byť.

Odporúčaná denná kŕmna dávka
/
Dbajte na to, aby ste svojmu psovi nedávali príliš veľa ani príliš málo krmiva a zaistite mu dostatok čerstvej vody.
Skontrolujte si telesný stav svojho psa
Váš pes

Hodnotenie telesného stavu u psov

Podváha

Ľahko viditeľné rebrá, chrbtica a bedrové kosti. Zrejmý pás a brucho. Pod kožou je cítiť málo alebo žiadny tuk.

Ideál

Rebrá, chrbtica, panvové kosti nie sú vidieť. Mierny pás a vtiahnutie brucha. Tenká vrstva tukového tkaniva na hrudnom koši.

Nadváha

Rebrá, chrbtica, panvové kosti sú ťažko hmatateľné. Brucho v oblasti rebier bez zúženia. Tukové zásoby na krku, chrbtici a chvoste.

Odporúčania, pokyny a často kladené otázky

Ako sa vypočítava ideálna kŕmna dávka krmiva?

Výpočet kŕmnej dávky sa vypočítava ako množstvo energie na udržanie životných funkcií na jeden kg váhy a táto hodnota sa násobí koeficientom záťaže psa, ktorý sa líši podľa fyzickej aktivity. Týmto výpočtom zistíme množstvo ME, ktorú pes každý deň potrebuje.

Ako často by ste mali kŕmiť psa?

Vždy záleží na podmienkach a časových možnostiach majiteľa, ale v prípade dospievajúcich, dospelých a starších psov je ideálne podávanie krmiva 2x denne.

Aké ďalšie pravidlá v súvislosti s kŕmením by sa mali dodržiavať?

Pes by mal mať svoje miesto, kde môže pokojne prijímať svoju potravu. Z pohľadu zažívania nie je určite ideálne, aby pes pribehol z prechádzky a šiel sa najesť. To isté platí aj o pohybovej aktivite po jedle. Vždy platí, že by pes mal mať pred aj po jedle dostatok pokoja. Pokiaľ sa chystáte so psom na väčšiu pohybovú aktivitu, dbajte, aby nejedol neskôr ako 2 hodiny vopred a zaistite dostatok tekutín.

Ako veľmi presne by sa mala kŕmna dávka dodržiavať?

Pokiaľ ide o všeobecné kŕmne návody, ktoré nemôžu zohľadňovať individuálny energetický výdaj psa, je vždy nutné, a niekedy dokonca veľmi radiálne, upraviť kŕmnu dávku krmiva podľa takých potrieb.

V prípade nášho kŕmneho návodu, ktorý zohľadňuje individuálnu záťaž psa, môžeme povedať, že kŕmna dávka je veľmi presná. K telesnému stavu každého psa ale prispieva aj podávanie doplnkov alebo maškrty. Je teda nutné aj tak svojho psa starostlivo sledovať a v prípade, že by u neho dochádzalo k chudnutiu alebo priberaniu váhy, kŕmnu dávku upraviť.

V porovnávači máte 0 produktov

Zobraziť porovnanie