Infolinka ( Po - Štv: 8 - 16hod
Pia: 8 - 15hod)

ALAVIS™ MSM pre kone

Náš kód: AL12   Kategórie: Doplnky pre psov

Veterinárny prípravok pre kone proti zápalu a bolesti a na spevnenie väzov a šliach. Ultra čistá…

Celý popis
skladem 3 ks
Kedy dostanem tovar?
Osobný odber: v utorok 23.07.
30.5 € 27.2 € bez DPH

Popis produktu

Veterinárny prípravok pre kone proti zápalu a bolesti a na spevnenie väzov a šliach. Ultra čistá podoba látky MSM v kombinácii so značkovými kolagény Collyss a Cartidyss. Vhodné po úrazoch a operáciách.

Veľkosť balenia: 600 g

Odporúčame:

 • u žriebät od 2. - 3. mesiaca veku
 • u mladých koní
 • u dostihových, športových a pracovných koní
 • u starších a ťažších koní
 • u poúrazových a pooperačných stavoch
 • u koní s prejavmi alergií (zmierňuje prejavy alergických reakcií)
 • pri zhoršenej kvalite srsti, najmä matné srsti
 • pre zlepšenie celkového zdravotného stavu a predĺženie aktívneho života koňa

Prírodný prostriedok proti zápalu a bolesti

ALAVIS™ MSM pre kone obsahuje ultra čistú podobu látky MSM v kombinácii so značkovými kolagény Collyss a Cartidyss.

ALAVIS™ MSM pre kone má preukázané analgetické (bolesť tíšiace) a antiflogistické (protizápalové) účinky. Znižuje produkciu mediátorov zápalu, napomáha zlepšeniu fyzickej kondície, spevňuje väzy a šľachy, chráni namáhané kĺby a zlepšuje ich funkciu. Pri užívaní prípravku ALAVIS ™ MSM bolo zistené lepšie hojenie rán, preto je vhodné ho užívať u poúrazových a pooperačných stavov.

ALAVIS™ MSM pre kone sa vďaka svojim antioxidačným a detoxikačným účinkom podieľajú tiež na odbúravaní poškodeného kĺbového tkaniva. Možno ho tiež úspešne využiť v alergológii pre zmiernenie alergických prejavov. Tiež podporuje obnovu srsti a kopytnej rohoviny.

ALAVIS™ MSM pre kone možno podávať aj preventívne, kedy v tele nie je zápal. Ak nie je v tele zápal, využíva sa látka MSM pre regeneráciu a relaxáciu svalov a pre spevnenie kolagénnych vlákien, ktoré sú nielen vo väzivách a šľachách, ale aj vo vláknitej zložke chrupaviek a kostí, a tým dôjde k spevneniu ako chrupaviek tak kostného tkaniva. Pomocou látky MSM teda dochádza k spevneniu celého pohybového aparátu.

ALAVIS™ MSM pre kone je vhodný najmä pri týchto problémoch:

 • pri chronickej myalgii (bolesti svalov) a pri svalových kŕčoch
 • pri degeneratívnych a zápalových postihnutiach pohybového aparátu, ako je zápal kĺbov (artritída), zápal kĺbovej hlavice (epifyzitis), zápal škáry kopytnej (laminitis)
 • pri ochorení strelky kopytnej
 • pri bolestiach bedrovej časti chrbtice (lumbalgie)
 • pri zápale pohrudnice (pleuritis)
 • pri prasklinách kopytného púzdra

Veľkosť balenia: 600 g prášku

Výrobca: Patron ca, s.r.o., Jakubská 647/2, 110 00 Praha 1, Česká republika, divize Partners Inc., 1st. Canadian Place, M5X 1B5 Ontario, Kanada

Veterinárny prípravok je schválený ÚSKVBL pod číslom 173–03/C.

Látky obsiahnuté v prípravku ALAVIS™ MSM pre kone:

MSM – Methylsulfonyl­methan
MSM – Methylsulfonylmethan je látka obsahujúca organicky viazanú síru, ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, potlačenie zápalu a bolesti a na regeneráciu a relaxáciu svalov. Ďalej vykazuje silné antioxidačné a iné pozitívne účinky a je jedinečným zdrojom sírnych zlúčenín, ktoré v organizme pozitívne pôsobia, a to najmä v poškodenej kĺbovej chrupavke. Síra je okrem iného zapojená do procesu tvorby kolagénu a glukosamínov - základných stavebných látok kĺbových chrupaviek a spojivových tkanív.

Collyss®

Collyss® - kolagén typu I v najvyššej kvalite - sa vyskytuje v silne zaťažovaných štruktúrach, ako sú šľachy a väzivové chrupavky. Je odolný v ťahu, a preto je veľmi dôležitý pre pevnosť šliach a tým aj pre spevnenie pohybového aparátu. Tento kolagén sa ďalej vyskytuje v kostiach a koži. Kolagén typu I Collyss® je patentovo vyrábaný čistený kolagénový hydrolyzát získavaný z chrupaviek morských rýb.

Cartidyss®

Cartidyss® - kolagén typu II v najvyššej kvalite - udržuje tvar chrupavky a bráni jej deformácii. Kolagén typu II je súčasťou hyalínových a elastické chrupavky a je odolný v tlaku. Cartidyss® je čistený kolagénový hydrolyzát získavaný z chrupaviek rají

Obsah účinných látok v 1 kg:

 • MSM - Methylsulfonylmethan – 994 g
 • Collyss® - 3 g
 • Cartidyss® - 3 g

 

Dávkovanie

Hmotnosť koňa Iniciačná dávka (prvých 10 dní) denne Udržiavacia dávka (pokračovacie) denne
100 kg 2 odmerky 1 odmerka
500 kg 6-10 odmeriek 3-5 odmeriek

1 odmerka = 4,3 g

Spôsob použitia: Prášok je možné podávať s kúskom potravy, zamiešať do jadra či melasy alebo podať priamo do papule. Prípravok ALAVIS ™ MSM je biely kryštalický prášok bez sírneho zápachu.

Dĺžka užívania: Nie je časovo obmedzená. Pri dlhodobom podávaní neboli zaznamenané žiadne závažné vedľajšie účinky. Nejedná sa o doping, je možné podávať po celú dobu športovej sezóny.

Náš tip pre dlhodobé podávanie: ALAVIS™ MSM pre kone + ALAVIS™ Duoflex – túto kombináciu odporúčame pre dlhodobé podávanie u koní s chronickými problémami pohybového aparátu. Spoločné podávanie zabezpečuje regeneráciu kĺbových chrupaviek, zlepšenie ich lubrikácie, regeneráciu a relaxáciu svalov a spevnenie väzov a šliach, ktoré spevňujú celý pohybový aparát.

V porovnávači máte 0 produktov

Zobraziť porovnanie